Jesteś tutaj: Home

Cały czas nie ogłoszono wyników wyborów do sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 październik 2018 19:29

O godzinie 21 miną dwie doby od zakończenia głosowania, a cały czas nie są znane wyniki wyborów do Sejmiku Województwa, które pozwolą zacząć spekulować o ewentualnych koalicjach. Wiemy tylko, że wygrała je według sondażowego badania Koalicja Obywatelska, ale już niekoniecznie w jakim stosunku.

 

W czym jest zatem problem? Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, w skali kraju brakuje jeszcze 115 protokołów z obwodowych komisji wyborczych, bez których nie można ustalić ostatecznych wyników w części samorządów, w tym sejmiku naszego województwa.

 

Co zatem wiemy?

W Bydgoszczy (okręg nr 1) wygrywa Koalicja Obywatelska uzyskując 3 mandaty (Roman Jasiakiewicz, Zbigniew Ostrowski, Łukasz Krupa), drugi wynik uzyskuje Prawo i Sprawiedliwość (Michał Krzemkowski, Konstanty Dombrowicz). Pozostałe komitety w tym okręgu nie biorą udziału w podziale mandatów.

 

W okręgu nr 4 (Toruń oraz powiaty toruński i chełmiński) 4 mandaty z 5 bierze Koalicja Obywatelska dzięki wynikowi marszałka Piotra Całbeckiego. Jeden mandat przypada PiS-owi, który obejmie radny Krzysztof Przybylski.

 

W okręgu nr 2 (powiaty: bydgoski, świecki, tucholski i sępoleński) najprawdopodobniej KO i PiS wezmą po 2 mandaty, jeden przypadnie PSL. Radnymi zostaną: Jarosław Katulski, Tadeusz Pogoda, Marek Witkowski, Agnieszka Kłopotek oraz jedna osoba z listy PiS.

 

Nowa kadencja rozpocznie się dopiero po 16 listopada, stąd też będzie dużo czasu na koalicyjne rozmowy oraz rozmowy o obsadzie miejsc w Zarządzie Województwa.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.