Jesteś tutaj: Home

,,Droga Bydgoszczy do Niepodległości” - zaproszenie na konferencję

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 październik 2018 13:37
Dowódca Armii Wielkopolskiej, gen Józef Dowbor Muśnicki Dowódca Armii Wielkopolskiej, gen Józef Dowbor Muśnicki

Zbliżamy się do kulminacyjnego punktu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieje Bydgoszczy w tamtym okresie były nieco bardziej skomplikowane, bowiem od 11 listopada 1918 roku do 20 stycznia 1920 roku, gdy na Stary Rynek wkroczyło polskie wojsko, a następnie 22 stycznia, gdy minister Leon Janta-Połczyński dokonał oficjalnego przyłączenia Bydgoszczy do Polski, wydarzyło się bardzo wiele. O tym wszystkim będzie mowa na konferencji ,,Droga Bydgoszczy do Niepodległości”.

 

Konferencja odbędzie się 9 listopada o godzinie 17:00 w sali sesyjnej im. Jana Maciaszka Urzędu Miasta. Wszystkich zainteresowanych bydgoską historią już dzisiaj zapraszamy.

 

1.Krzysztof Drozdowski - ,,gen. Józef Dowbor-Muśnicki i jego związki z Bydgoszczą"

2.prof. nadzw. WSG dr Marek Chamot - "Gen. Stanisław Taczak - pierwszy głównodowodzący Powstania Wielkopolskiego 1918-1919"

3. Senator RP Andrzej Kobiak - ,,Święto Narodowe Powrót Bydgoszczy do Macierzy." Rola Leona Janty - Połczyńskiego. „

4.dr Monika Opioła-Cegiełka - ,, Jan i Wincentyna Teska a Niepodległa Bydgoszcz".

 

Wydarzenie jest częścią Obywatelskich Obchodów Święta Niepodległości, o których szerzej piszemy - Wyjątkowe obchody Święta Niepodległości na jej stulecie

 

Wydarzenie współfinansowane ze środków miasta Bydgoszcz.

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy