Jesteś tutaj: Home

Uroki Bydgoszczy na filmie promującym polskiego drona wojskowego DragonFly

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 październik 2018 21:44

Ważka (z angielskiego dragonfly) to produkowany na potrzeby polskiej armii bezzałogowy statek powietrzny. Dron z wyglądu przypominający ważkę rozwijany jest przy współpracy działających w Bydgoszczy Wojskowych Zakładów Lotniczych oraz Zakładów Elektromechanicznych BELMA S.A.

 

Zaletą konstrukcji jest możliwość zmieszczenia drona wraz z systemem sterowania w walizce. W czasie lotu DragonFly może osiągać prędkość około 100 km/h i operować w promieniu do 10 km. Konstrukcja powstała z myślą o niszczeniu lekko opancerzonych pojazdów oraz zgrupowań siły żywej przeciwnika. DragonFly przystosowany jest bowiem do przenoszenia ładunków wybuchowych.

 

Materiał filmowy promujący konstrukcję rozpoczyna się od prezentacji uroków Bydgoszczy z lotu ptaka. Pokazana jest m.in. Wyspa Młyńska, Trasa Uniwersytecka, czy widok na Brdę z mogącymi się podobać spichrzami. Zresztą – sami zobaczcie. Część pokazująca działanie operacyjne DragonFly kręcona była pod Bydgoszczą, zauważyć można chociażby taki element charakterystyczny jak Most Fordoński.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj