Jesteś tutaj: Home

W czwartek w Sejmie debata o Uniwersytecie Medycznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 listopad 2018 16:07

Na czwartek 8 listopada, godzinę 17:00 zaplanowano wspólne posiedzenie sejmowych komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Zdrowia, którego tematem będzie rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Pod projektem podpisało się ponad 160 tys. osób. Pierwsze czytanie odbyło się w kwietniu 2016 roku. Od tego momentu inicjatywa obywatelska czeka na rozpatrzenie przez komisje sejmowe.

 

We wrześniu temat wywołał poseł Tomasz Latos, wówczas spotkało się to jednak z krytyką przewodniczących obu komisji, którzy zarzucali mu robienie w Sejmie kampanii wyborczej. Latosowi obiecano jednak, że temat stanie na wspólnym posiedzeniu obu komisji po wyborach. Tak się ma stać w najbliższy czwartek.

 

Zważając, że za nami 3 lata kadencji, to dobrze, że tym projektem posłowie się w końcu zajmą. Inicjatywa utworzenia w oparciu o dzisiejsze Collegium Medicum UMK Uniwersytetu Medycznego ma jednak też swoich przeciwników, głównie Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Negatywnie do tego projektu podchodzi również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj