Jesteś tutaj: Home

Szkoła muzyczna zaprasza bydgoszczan na patriotyczny koncert

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 listopad 2018 07:15

,,Moją Ojczyzną jest Muzyka” - to tytuł koncertu jaki muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej zagrają w poniedziałek w Filharmonii Pomorskiej. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku było jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej historii i dziś powinno być dla nas okazją do radości i celebrowania wspólnoty. Inicjatywy, które zaplanowaliśmy w roku 2018, to przedsięwzięcia, które doskonale wpisują się w tematykę oficjalnych obchodów i jubileuszy uchwalonych przez Sejm RP – czytamy w zaproszeniu na to wyjątkowe wydarzenie.

 

Zaprezentują się wybitni artyści, Orkiestra Symfoniczna Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych, Chór Mieszany Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych oraz zaproszony Chór Męski Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Księdza Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku, Chór Wydziału Wokalnego im. Felicji Krysiewicz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. Solistą wieczoru będzie fenomenalny młody wirtuoz fortepianu, uczeń Klasy Talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy –CHENG SENG YE, który wykona wraz z Orkiestrą Symfoniczną Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina. Ponadto, w programie muzycznego wieczoru zebrani goście usłyszą Bogurodzicę, Hymn Narodowy, Laudate Pueri F. Mendelssohna, Completorium G. Gorczyckiego oraz Alleluja G. F. Haendla. Na organach towarzyszyć będzie zespołom chóralnym Michał Dzięcioł. Młodzi muzycy zagrają pod batutą dyrygentów: Henryka Wierzchonia, Aleksandry Gruczy-Rogalskiej, Agnieszki Sowy, ks. Kazimierza Dąbrowskiego.

 

Dodatkowo rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta, poety, eseisty, dramaturga, twórcy słynnego cyklu poetyckiego Pan Cogito, kawalera Orderu Orła Białego, laureata ponad dwudziestu nagród literackich. Autorem dwutomowej biografii Zbigniewa Herberta jest Andrzej Franaszek, który 7 listopada w Auli im. Św. Jana Pawła II w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy (ul. Gdańska 71) spotka się z młodym pokoleniem Polaków. Opowie nam o niestrudzonym podróżniku, porywającym eseiście, genialnym poecie, nieprzeniknionym człowieku budującym swe życie na przekór historii, modom, przeciwnościom losu, biedzie, własnym słabościom – płynącym pod prąd.

 

Wydarzenia zaplanowane w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy – w ramach projektu Moja Ojczyzna jest Muzyką – z pewnością wpłyną na rozwój młodych Polaków, ich wrażliwości i szacunku do Ojczyzny, wypromują artystów, aktywność historyczną, upowszechnią kulturę muzyczną.

 

Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy