Jesteś tutaj: Home

Zmiany we władzach miasta przed pierwszą sesją nowej kadencji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 listopad 2018 17:10

W piątek zastępcą prezydenta Bydgoszczy przestała być Anna Mackiewicz, która w poniedziałek złoży ślubowanie i powróci do ław radnych Rady Miasta. Dzisiaj natomiast prezydent Rafał Bruski powołał na stanowisko zastępcy swojego bliskiego współpracownika Michała Sztybla. Zanosi się, że będzie to jedyna zmiana na stanowiskach zastępców prezydenta, po wyborach samorządowych.

Nowy zastępca prezydenta będzie odpowiadał za Wydział Inwestycji Miasta, Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, Biuro Komunikacji Społecznej, Biuro Promocji Miasta i Współpracy z zagranicą oraz Bydgoskie Centrum Informacji. Dalej zastępcami będą: Iwona Waszkiewicz, Maria Wasiak i reprezentujący SLD Mirosław Kozłowicz.

 

W poniedziałek po tym jak radni złożą ślubowanie, odbędą się wybory do prezydium Rady Miasta Bydgoszczy, w głosowaniu tajnym. Na te stanowiska swoje rekomendacje wyraziła już Koalicja Obywatelska, a dzisiaj zyskały akceptacje SLD. Przewodniczącą Rady Miasta ma być Monika Matowska, zastępcami natomiast Lech Zagłoba-Zygler, Ireneusz Nitkiewicz (SLD) oraz po połowie kadencji Szymon Wiłnicki (Inicjatywa Polska) oraz Joanna Czerska-Thomas (Nowoczesna).

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj