Jesteś tutaj: Home

Leonard Pietraszak z najlepszymi życzeniami na nową kadencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 listopad 2018 00:47
Leonard Pietraszak z najlepszymi życzeniami na nową kadencję Fot: Robert Sawicki / UMB

Gościem poniedziałkowej, inaugurującą nową kadencję 2018-2023, sesji Rady Miasta Bydgoszczy był aktor Leonard Pietraszak, od września Honorowy Obywatel Bydgoszczy. Przyglądał się on składaniu przez radnych oraz prezydenta Rafała Bruskiego ślubowaniom oraz wyborom do prezydium Rady Miasta.

Po złożeniu ślubowania przez prezydenta Rafała Bruskiego, Leonard Pietraszak nałożył mu na szyję łańcuch prezydenta Bydgoszczy, będący symbolem sprawowania tej funkcji.

 

-Ogromnie zaszczycony zaproszeniem do mojego ukochanego miasta na tak wielką uroczystość zaprzysiężenia wybrańców nas obywateli, na zaprzysiężenie jest przywódcy jego prezydenta. Życzę wam kochani moi żeby się wszystko spełniło, co zamierzacie, co już zaczęliście, a kończyć będziecie w nowej kadencji. Przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i obiecuję, że jeżeli mi zdrowie pozwoli na każde wasze posiedzenie przyjadę. To jest bardzo piękne posiedzenie – powiedział Leonard Pietraszak, a potem dodał - Vivat Bydgoszcz, vivat bydgoszczanie!

 

Aktor sławę zdobył w latach 70-tych rolą płk. Krzysztofa Dowgirda w serialu ,,Czarne chmury”. Kolejne lata zaczęły przynosić kolejne rolę i dzisiaj Leonard Pietraszak traktowany jest jako legenda polskiego kina. Cieszy się on sympatia bydgoskich samorządowców głównie dlatego, że z dumą podkreśla to, iż pochodzi z Bydgoszczy. Młodość spędził na Okolu, jako mieszkaniec ulicy Grunwaldzkiej.

 

Honorową godność wręczono mu podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która we wrześniu odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Więcej piszemy o tym - Swoją miłością do miasta pokazuje Bydgoszcz wielką

 

Portrety honorowych obywateli Miasta Bydgoszczy możemy podziwiać w korytarzu przed salą sesyjną. Od kilku tygodni w tej zasłużonej galerii znajduje się również wizerunek Pietraszaka.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy