Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz będzie miała swoje tężnie solankowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 listopad 2018 18:29
Inowrocław Inowrocław

Czytelników z Inowrocławia uspokajamy, że Bydgoszcz z parkiem uzdrowiskowym konkurować nie zamierza, natomiast tężnie budowane na mniejszą skale mają celu poprawić zdrowie mieszkańców. O realizacji tej inwestycji w przyszłym roku zdecydowali sami bydgoszczanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

We wtorek miało miejsce przedstawienie wyników tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, na który przeznaczono rekordową kwotę 13,3 mln zł. Wybrano dwa projekty ponadosiedlowe o wartości 3.3 mln zł oraz 49 projektów osiedlowych.

 

Projekty ponadosiedlowe to nowość w BBO. Najwięcej głosów zyskała propozycja rewitalizacji nabrzeża Starego Kanału Bydgoskiego na odcinku pomiędzy śluzami nr 4 i 5 (czyli pomiędzy ulicami Czarna Droga i Wrocławska). Jest to już dzisiaj dość urokliwe miejsce położone nieopodal Okola, ale dzięki wartej ponad 1.6 mln zł rewitalizacji będzie jeszcze piękniejsze. Tę propozycję poparło 4262 bydgoszczan. Również ponad 1.6 mln zł z BBO trafi na budowę trzech podświetlanych, mini tężni solankowych w dzielnicach: Osowa Góra, Fordon i Wyżyny. Na tężnie zagłosowało 3232 bydgoszczan.

 

Jeżeli chodzi o projekty osiedlowe, oddano na nie 55.128 głosów, z tego ponad 35 tys. drogą elektroniczną. Łącznie zrealizowanych będzie 49 zadań osiedlowych. Wśród nich znajdują się m.in. propozycje rowerzystów, jak budowa stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim (wysokość ulicy Kanałowej). Będzie to zatem uzupełnienie do rewitalizacji nabrzeża w ramach projektu ponadosiedlowego. Przy stadionie Gwiazdy powstać ma natomiast samoobsługowy warsztat do naprawy rowerów. Na sąsiednich Flisach planuje się natomiast zagospodarować przestrzeń nad Kanałem Bydgoskim wzdłuż ulicy Bronikowskiego.

 

Najwięcej głosów oddano w Nowym Fordonie – 7564 – w tej dzielnicy powstania nowa kamera monitoringu miejskiego, plac zabaw i przestrzeń do street workoutu w Parku Młodych Olimpijczyków, doposażone zostanie również kino Jeremi oraz sala widowiskowa przy ulicy Piwnika Ponurego 10. Być może uda się także zrealizować przy tym obiekcie skatepark.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj