Jesteś tutaj: Home

Wzrost liczby pasażerów prawie o jedną czwartą w 2018 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2019 17:19

Po dość słabym 2017 roku dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, przyszedł bardzo dobry 2018 rok, w którym pierwszy raz w historii udało się przekroczyć granicę 400 tys. obsłużonych pasażerów. Pozostaje trzymać kciuki za rozpoczęty 2019 rok i lata kolejne, bowiem znacznie do przodu poszły też inne polskie lotniska.

Dokładnie w 2018 roku obsłużono 413.245 pasażerów, co w stosunku do 2017 roku daje wzrost o 24,7%. Grudzień to miesiąc, w którym obsłużono 30 tys. pasażerów, co daje wzrost o 17,4%.

 

- Rok 2018 był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Oddaliśmy pasażerom nowe powierzchnie w terminalu, co zdecydowanie poprawiło jakość obsługi, odprawy, wzrósł poziom bezpieczeństwa. Uruchomione zostały cztery nowe kierunki: dwa rejsowe i dwa wakacyjne. Celem jest dalszy rozwój lotniska, zarówno w obszarze poszerzania siatki połączeń, ale także inwestycji, które umożliwią sprawniejsze obsługiwanie pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

W zakończony roku można było zauważyć przede wszystkim wzrost ekspansji w kierunku ukraińskim. Do cieszących się popularnością lotów do Lwowa, PLL LOT postanowił uruchomić połączenie ze stolicą Kijowem. Kilka miesięcy temu kolejne połączenie z Kijowej uruchomiły linie lotnicze RyanAir. W listopadzie zostały natomiast zawieszone loty do Glasgow, które wznowione będą od kwietnia bieżącego roku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy