Jesteś tutaj: Home

Ster na Bydgoszcz i Łabiszyńskie Spotkania z Historią wyróżnione

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 styczeń 2019 20:39
Ster na Bydgoszcz i Łabiszyńskie Spotkania z Historią wyróżnione Fot: Facebook / Łabiszyńskie Spotkania z Historią

Polska Organizacja Turystyczna podsumowała 2018 rok, przyznając coroczne certyfikaty POT2018, dla najlepszych produktów turystycznych. Atrakcje z naszego regionu co prawda w czołówce się nie znalazły, ale zostały zauważone.

Najwyższe wyróżnienie zwane ,,Turystycznym Oscerem” zdobyło Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy. Atrakcji z województwa kujawsko-pomorskiego na liście wyróżnionych certyfikatem POT2018 nie znajdziemy. Natomiast znalazły się dwa produkty turystyczne wyróżnione ,,Certyfikatem Internautów”.

 

Internauci docenili wydarzenie "Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią". Są to bardzo ciekawie zorganizowane inscenizacje historyczne wydarzeń z XX wieku. Przedstawiane są bitwy z udziałem czołgów z terenów całej Europy. Publice starano się przedstawić boje stoczone przez żołnierzy gen. Władysława Andersa oraz Stanisława Maczka. Obok rekonstrukcji odbywa się również festyn historyczny. Jedna z edycji została wykorzystana w serii programu Canal+ Discovery ,Powrót do przeszłości”.

 

,,Ster na Bydgoszcz” to natomiast znane od kilku lat wydarzenie, które do Bydgoszczy ściąga pasjonatów żeglowania z całej Europy. Ostatnie edycje okazały się nieco skromniejsze za sprawą przebudowy śluz na drodze wodnej E-70. ,,Ster na Bydgoszcz” przez te kilka lat zbudował sobie jednak solidną markę.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.