Jesteś tutaj: Home

Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:10
Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność Fot: Marcin Michroń / WOŚP

Stała się rzecz, której się można było najbardziej obawiać – w poniedziałek po południu zmarł w szpitalu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który został w niedziele raniony nożem w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj o godzinie 20:00 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zbiorą się bydgoszczanie chcący uczcić jego pamięć. Obecność zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Adamowicz został zaatakowany na scenie przed ,,Światełkiem do nieba”. Po akcji reanimacyjnej został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł 5-godzinną operację. Jeden z ciosów napastnika przebił jego serce.

 

Po wieści o śmierci Adamowicza rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP złożył jej założyciel Jerzy Owsiak - Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP.

 

Owsiak wskazuje na trudną sytuację w polskim społeczeństwie - W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat. Tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak się zakręciliśmy nawzajem, niewiarygodnie, tak się wzięliśmy za łby.

 

Dzisiaj o 20 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zaplanowano Światełko do nieba dla Adamowicza. Obecny ma być prezydent Bydgoszczy, który również w niedziele kwestował z puszką. W wydarzeniu udział wezmą również członkowie bydgoskiego sztabu WOŚP.

 

Z szacunków z godziny 10, w Bydgoszczy w trakcie 27. Finału WOŚP zebrano 380 tys. zł, ta kwota będzie jednak wzrastać. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz wyposażenia w nowoczesny sprzęt medyczny szpitali dziecięcych. Jeden z nich znajduje się w Bydgoszczy.

 

Od wtorku w bydgoskim ratuszu (od godziny: 10) wyłożona zostanie Księga Kondolencyjna.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj