Jesteś tutaj: Home

Co dalej z planowanym rondem Miedzyń?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 styczeń 2019 07:33

Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje budowę ronda turbinowego w Białych Błotach, które płynnie połączyłoby komunikację ulicy Szubińskiej z osiedlem Miedzyń w Bydgoszczy oraz sołectwami Ciele i Trzeciniec w gminie. Rondo zyskało już nazwę ,,Miedzyń”. Pojawiły się jednak problemy finansowe.

 

Prace nad realizacją tej inwestycji ruszyły. Budowę ronda miały sfinansować Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz gmina Białe Błota. Gmina w praktyce sfinansowałaby budowę drogi dojazdowej w kierunku południowym, czyli do Ciela i Trzcinca. Początkowo zakładano, że zadanie zamknie się w 15,8 mln zł (udział Białych Błot ok/ 2 mln zł) , ogłoszony jednak w grudniu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich przetarg na razie nie został rozstrzygnięty.

 

Najtańsza oferta złożona przez firmę Kobylarnia oferta to 18,6 mln zł. W takiej sytuacji ZDW może przetarg unieważnić z powodu przekroczenia budżetu, bądź jeżeli samorządy zgodzą się zwiększyć finansowanie rozstrzygnąć na rzecz któregoś z oferentów.

 

 

W ubiegłą środę temat został przedstawiony radnym gminy Białe Błota na posiedzeniu połączonych komisji i można powiedzieć wywołał duże emocje. Proponuje się, aby Województwo oraz Białe Błota dołożyły dodatkowe 2 mln zł. Z puntu widzenia budżetu Białych Błot jest to kwota dość znacząca, dlatego sprawa przez niektórych radnych została przyjęta z dużą krytyką. Radni ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą najprawdopodobniej na sesji Rady Gminy w ostatnim tygodniu stycznia. Na komisji pojawiły się też głosy, aby ZDW przetarg unieważnił i spróbował rozpisać nowy, być może wówczas pojawią się mniejsze kwoty.

 

Pozytywna decyzja radnych Białych Błot pozwoli ZDW zwrócić się również do Samorządu Województwa o zwiększenie dofinansowania dla inwestycji.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy