Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz ,,wschodzącym miastem” 2018 roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 luty 2019 07:02

W czwartek w Warszawie odbyła się GalaCEE Shared Services and Outsourcing Awards, która zgromadziła ponad 300 czołowych przedstawicieli globalnych firm outsorcingowych. Jest to największe dla tej branży wydarzenie w Europie Środkowej. Podczas tego wydarzenia miał miejsce ważny akcent związany z Bydgoszczą.

 

W czasie tej galii miało miejsce rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu CEE Shared Services and Outsourcing Awards. Bydgoszcz po raz kolejny wygrała w kategorii ,,Emerging City of the Year – Poland”, co można po polsku przedstawić jako ,,wschodzące miasto”. Nagrodę odebrała w imieniu Bydgoszczy Ewa Wiwatowska prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Gospodarka Bydgoszczy jest bardzo życzliwa dla podmiotów z sektora usług wspólnych, z silną orientacją na usługi IT. Obecnie zatrudnienie w tym sektorze przekracza 10 tys. pracowników, z czego 2 tys. miejsc pracy powstało tylko w okresie dwóch ostatnich lat. Jako bydgoszczanie wciąż jesteśmy świadkami powstawania nowoczesnych budynków biurowych. Tytuł ,,Emerging City” to tylko potwierdzenie tego.

 

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.