Jesteś tutaj: Home

Minimalny spadek bezrobocia (wstępne dane)

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 17 kwiecień 2013 16:47

W okresie marca bezrobocie w kujawsko-pomorskim spadło o około 2,6 tys. osób. Cały czas bez pracy jest jednak ponad 159 tysięcy mieszkańców tego regionu.

Największe spadki w zachodniej części województwa zanotowano w powiatach nakielskim (213 osób) i żnińskim (247 osób). Cały czas jednak tam mniej więcej co czwarta osoba szuka pracy.

 

W powiecie inowrocławskim liczba bezrobotnych zmalała o 60 osób, pracy nadal poszukuje ponad 16 tysięcy osób.

W największym mieście Bydgoszczy liczba bezrobotnych zmalała o 18 osób, pracy poszukuje nadal ponad 15 tys. osób.

Wzrosty bezrobocia zanotowano w powiecie bydgoskim (73 osoby) oraz mogileńskim (4 osoby).

 

Spadek bezrobocia spowodowany jest głównie rozpoczęciem okresu prac sezonowych. Gdy porównamy te dane z końcem marca 2012 roku ciężko będzie mówić o optymizmie – W województwie bez pracy było 149 tys. osób, czyli o 10 tys. mniej niż obecnie. W tym czasie w samej Bydgoszczy przybyło ponad tysiąc bezrobotnych, podobnie zresztą jak w powiecie inowrocławskim.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy