Jesteś tutaj: Home

W Wielkopolsce GDDKiA traci cierpliwość wobec Włochów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 08 marzec 2019 19:28

Odcinek Poznań – Wronczyn (w kierunku kujawsko-pomorskiego) drogi ekspresowej S-5 miał być oddany pod koniec ubiegłego roku. Przed nowym rokiem oddano do użytku jedynie jedną nitkę tej trasy. Radio Poznań informuje, że GDDKiA ukarała włoską firmę Toto Costruzioni karą w wysokości 20 mln zł.

Włoska firma zapowiada, że inwestycję ukończy, ale w terminie do końca czerwca bieżącego roku, co oznaczałoby półroczne opóźnienie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jak widać traci powoli cierpliwość wobec niektórych wykonawców.

 

W naszym województwie coraz większe problemy pojawiają się wobec innej włoskiej firmy Impresa Pizzarotti, która rości sobie o zwiększenie wartości zamówienia, tłumacząc to wzrostem kosztów. Impresa Pizzarotti jest wykonawcą trzech kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5.

 

Strona publiczna nie będzie ponosić kosztów np. za źle oszacowane ryzyko, błędnie skalkulowane ceny materiałów czy potrzeb sprzętowych i kadrowych niezbędnych do terminowej realizacji kontraktu – odpowiada GDDKiA. Wykonawców wybrano w ramach przetargu, Włosi zaoferowali najniższą cenę. Na chwilę obecną brak informacji na temat możliwych opóźnień (kujawsko-pomorskie) z powodu roszczeń włoskiej firmy.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy