Jesteś tutaj: Home

W Wielkopolsce GDDKiA traci cierpliwość wobec Włochów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 08 marzec 2019 19:28

Odcinek Poznań – Wronczyn (w kierunku kujawsko-pomorskiego) drogi ekspresowej S-5 miał być oddany pod koniec ubiegłego roku. Przed nowym rokiem oddano do użytku jedynie jedną nitkę tej trasy. Radio Poznań informuje, że GDDKiA ukarała włoską firmę Toto Costruzioni karą w wysokości 20 mln zł.

Włoska firma zapowiada, że inwestycję ukończy, ale w terminie do końca czerwca bieżącego roku, co oznaczałoby półroczne opóźnienie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jak widać traci powoli cierpliwość wobec niektórych wykonawców.

 

W naszym województwie coraz większe problemy pojawiają się wobec innej włoskiej firmy Impresa Pizzarotti, która rości sobie o zwiększenie wartości zamówienia, tłumacząc to wzrostem kosztów. Impresa Pizzarotti jest wykonawcą trzech kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5.

 

Strona publiczna nie będzie ponosić kosztów np. za źle oszacowane ryzyko, błędnie skalkulowane ceny materiałów czy potrzeb sprzętowych i kadrowych niezbędnych do terminowej realizacji kontraktu – odpowiada GDDKiA. Wykonawców wybrano w ramach przetargu, Włosi zaoferowali najniższą cenę. Na chwilę obecną brak informacji na temat możliwych opóźnień (kujawsko-pomorskie) z powodu roszczeń włoskiej firmy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 07.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 264

- liczba osób hospitalizowanych, podejrzanych o zakażenie/potwierdzonych – 207

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 747

- liczba pobranych próbek – 5020

- liczba zgonów – 2

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam