Jesteś tutaj: Home

Włosi nie wrócili na budowę. Realizacja S-5 może stanąć w miejscu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 19 marzec 2019 17:41

15 marca zakończyła się tzw. przerwa zimowa w pracach przy budowie dróg. Okazuje się jednak, że nie na wszystkich kujawsko-pomorskich odcinkach drogi ekspresowej S-5 prace zostały wznowione. Będący wykonawcą na trzech odcinkach włoska firma Impresa Pizzarotti oraz jej wykonawcy nie wrócili na plac budowy. GDDKiA stawia ultimatum.

GDDKiA Oddział w Bydgoszczy uznaje zaangażowanie Wykonawcy (firma IMPRESA PIZZAROTTI & C.S.p.A.,) na trzech odcinkach budowanej drogi ekspresowej S5 (Nowe Marzy-Dworzysko; Dworzysko-Aleksandrowo; Białe Błota-Szubin) za niewystarczające – czytamy w komunikacie GDDKiA.

 

Dalej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje - Wezwanie zawiera żądanie do przystąpienia do wskazanych zakresów robót i ich realizacji w max. terminie do 15 kwietnia 2019r. Konsekwencją braku realizacji wskazanych robót w wezwaniu do poprawy, jest uzyskanie prawa Zamawiającego do odstąpienia od umowy w terminie 60 dni od daty wskazanej w wezwaniu, tj. 15.04.2019r.

 

Oznacza to, że rozważany jest scenariusz zmiany wykonawcy. Nowego wykonawce może wyłonić przetarg, albo zadanie może zostać zlecone z wolnej ręki. Łatwo przewidzieć, że oznaczałoby to przynajmniej kilkumiesięczne opóźnienia w realizacji inwestycji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłby kompromis. Firma Impresa Pizzarotti domaga się dodatkowych ponad 700 mln zł. GDDKiA nie zamierza natomiast dopłacać.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.