Jesteś tutaj: Home

Młodzi Demokraci po reaktywacji chcą wrócić do lokalnej polityki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 marzec 2019 23:09

W ostatnich latach można było zaobserwować wręcz wymarcie aktywności tzw. młodzieżówek polityczny. Gdy młodzi się uaktywniali to zazwyczaj na chwilę w okresie kampanii wyborczej. W poniedziałek swoją aktywność wznowili Młodzi Demokracji, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej.

 

Kilka lat temu Młodzi Demokraci byli dość prężną grupą, chociażby poprzez organizację tzw. Akademii Obywatelskich, w trakcie których można było spotkać się ze znanymi aktywistami.

 

Teraz możemy powiedzieć o nowym otwarciu, bowiem młodzieżówkę PO tworzą zupełnie nowe twarze – Spotykamy się po kilku miesiącach pracy po cichu, po kilku miesiącach ustaleń, planów jak zrobić, żeby znowu o Młodych Demokratach było głośno, jak zrobić, żeby Młodzi Demokraci znowu wrócili na szczyt bydgoskiej mapy polityki młodzieżowej – mówił na konferencji prasowej Paweł Stachowicz, lider reaktywowanych MD w Bydgoszczy - Jesteśmy w bardzo ważnym roku, w bardzo pracowitym roku, czekają nas dwa razy wybory, przed nami bardzo ważne zadanie, aby pokazać, że to nasza wizja Polski i nasza wizja Europy jest najlepsza spośród tych przedstawianych przez różne komitety wyborcze.

 

- Rolą Młodych Demokratów będzie propagowanie dobrych podstaw obywatelskich w kontekście nadchodzących wyborów. Będzie to nakłanianie młodych ludzi do pójścia na wybory, bo jak wiemy frekwencja, zwłaszcza wśród ludzi młodych, nie jest nigdy zadowalająca – zapowiada Stachowicz.

 

Paweł Stachowicz oraz towarzyszący mu Mikołaj Hetzig do tej pory udzielali się w samorządach szkolnych, byli też posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży.

 

W inauguracyjnej działalność Młodych Demokratów konferencji udział wziął poseł Paweł Olszewski, który jak przyznał sam się z tej organizacji wywodzi – Entuzjazm, który z nich bije, liczba pomysłów, inicjatyw jest bezwzględnie na tyle wartościowa, że nie mam złudzeń, że będzie się tutaj działo. Zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie – zapowiedział.

 

Pierwszą inicjatywą reaktywowanego koła MD będzie udział w spotkaniu otwartym z byłym marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim pt. ,,Brexit a Polska, co nas czeka?”, które odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 17:00 w restauracji ,,Śródmieście”.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj