Jesteś tutaj: Home

W Białych Błotach ponownie uchwalili budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 marzec 2019 18:15

Odbywające się we wtorkowe popołudnie sesja Rady Gminy Białe Błota w trakcie prac nad projektami uchwał przebiegała bardzo spokojnie. Na sali nie udzielały się już te emocje, które towarzyszyły uchwalaniu budżetu w styczniu.

 

Przyjęty w styczniu projekt budżetu został zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która stwierdziła naruszenie artykułu 236 ustawy o finansach publicznych. Miało do tego dość na sesji w dniu 29 stycznia, gdy radni wprowadzili do projektu uchwały budżetowej poprawki w innej szczegółowości niż pozostałe zapisy. RIO zobowiązała radnych Białych Błot do ponownego uchwalenia budżetu do końca marca.

 

Głosowany dzisiaj budżet zawierał sobie ustalenia dokumentu przyjętego 29 stycznia oraz później korygowanego w lutym. Skarbnik gminy uwzględniła również zalecenia Regionalnej Izby Obrachunkowej, aby był to dokument spełniający wymogi ustawy o finansach publicznych.

 

Dzisiejsza dyskusja była ograniczona do minimum, radni nie składali również żadnych propozycji korekt. Poprawiony budżet został przyjęty przez Radę Gminy jednogłośnie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj