Jesteś tutaj: Home

Czy nowy przewodniczący komisji zdrowia będzie z naszego regionu?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 kwiecień 2013 20:59

Uzupełniające wybory do Senatu w Rybniku wygrał poseł PiS Bolesław Piecha. Oznacza to, że jego mandat poselski wkrótce wygaśnie i straci funkcję przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia. W prezydium tej komisji zasiada dwóch parlamentarzystów z naszego okręgu, którzy mają szansę na przejęcie przewodnictwa.

Prawo i Sprawiedliwość świętuje zwycięstwo Rybniku, które z jednej strony może pomóc budować morale w partii, gdyż udało się pokonać w wyborach PO, a  z drugiej strony zwiększy się minimalnie reprezentacja tej siły w Senacie. To posunięcie może jednak kosztować partię Jarosława Kaczyńskiego przewodnictwo w dość istotnej w tej kadencji komisji zdrowia.

 

Jedynym reprezentantem w prezydium tej komisji zostaje na chwilę obecną bydgoski poseł Tomasz Latos, który z parlamentarzystów tej partii ma największe szansę na przewodnictwo w komisji zdrowia.

 

W prezydium zasiada także poseł PO z naszego regionu Jarosław Katulski.

 

Komisja po rezygnacji Piechy liczyć będzie 39 posłów, w tej sytuacji PO i PSL mają większość (PO 20 posłów + 1 poseł PSL).

PiS ma 11 reprezentantów (bez Piechy), SLD 2, Ruch Palikota 4, a Solidarna Polska 1.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)