Jesteś tutaj: Home

Ostatni dzień egzaminów bez zakłóceń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 12 kwiecień 2019 13:59

Piątkowym egzaminem z języków obcych zakończył się tegoroczny egzamin gimnazjalny. Dzisiaj jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, podobnie jak wczoraj, egzaminy przeprowadzono we wszystkich szkołach, pomimo trwającego strajku nauczycieli.

Najpopularniejszy był dzisiaj język angielski, który zdawało w skali kraju ponad 311 tys. uczniów. Na drugim miejscu znalazł się niemiecki z 31,5 tys. zdających, trzecią lokatę zajął natomiast rosyjski – 7,6 tys. zdających.

 

Do małych perturbacji doszło jedynie w środę, gdy był przeprowadzony egzamin z języka polskiego, WOS oraz historii. W województwie kujawsko-pomorskim nie udało się przeprowadzić egzaminu jedynie w szkole w Podwiesku w gminie Chełmża. Około 36 uczniów będzie musiało najprawdopodobniej napisać ten egzamin w czerwcu, przez co znajdą się w gorszej sytuacji od swoich rówieśników.

 

Strajk pracowników oświaty rozpoczął się w poniedziałek i na razie nic nie wskazuje aby zbliżał się ku końcowi. Na razie stronom dialogu, czyli związkowcom i rządowi nie udało się zbliżyć ze stanowiskami. Przyszły tydzień będzie pod względem dydaktycznym krótszy z powodu świąt Wielkiejnocy. Środa będzie ostatnim dniem pracującym.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów