Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz wyrazi symboliczną solidarność z Francuzami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 kwiecień 2019 11:54
Bydgoszcz wyrazi symboliczną solidarność z Francuzami Fot: USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Dzisiaj o godzinie 20:00 Most Uniwersyteckich zostanie podświetlony w barwach niebiesko-biało-czerwonych, czyli w barwach narodowych Francji. Będzie to wyraz solidarności z narodem francuskim po poważnym pożarze 850-letniej katedry Notre Dame, ważnego dla Francji symbolu.

 

Walka z pożarem trwała kilka godzin, udało się jednak uratować konstrukcje katedry i jej dwie wieże. Uratowano także dzieła sztuki i największe skarby przechowywane w katedrze. Zniszczenia są ogromne, a ich odbudowa może zająć kilkadziesiąt lat.

 

Fot: USA TODAY Network/Sipa USA/East News

 

Do solidarności europejczyków przy odbudowie katedry Notre Dame wezwał przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk - Ze Strasburga, francuskiej stolicy UE, wzywam wszystkie 28 państw do uczestnictwa w tym zadaniu - napisał po angielsku na Twitterze.

 

1 grudnia w katedrze otwarta została kaplica polska z kopią obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Według nieoficjalnych informacji przetrwała ona pożar.

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy