Jesteś tutaj: Home

W Parku na Wzgórzu Dąbrowskiego bez roweru

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 kwiecień 2019 20:44
W Parku na Wzgórzu  Dąbrowskiego bez roweru Wizualizacja dla rewitaliacji Wzgórza Dąbrowskiego

Wkrótce będziemy mogli się cieszyć zrewitalizowanymi: Parkiem na Wzgórzu Dąbrowskiego oraz Parkiem na Wzgórzu Wolności, czyli obszarami zielonym na Szwederowie oraz pomiędzy rondem Kujawskim a Mostem Uniwersyteckim. W środę radni mają uchwalić regulamin korzystania z obu parków, zdaniem szefa klubu PiS-u Jarosława Wenderlicha kontrowersyjne są ograniczenia dla rowerzystów.

O swoich wątpliwościach radny poinformował na Facebook-u:

 

Jeżeli chodzi o Wzgórze Dąbrowskiego to cały obszar parku ma być wyłączony z ruchu rowerowego. Nie będzie można poruszać się również na łyżworolkach. Zakaz obejmowałby zaraz po przekroczeniu ulicy Filareckiej.

 

W przypadku Wzgórza Wolności rowerem będzie można się poruszać tylko na wyznaczonej ścieżce rowerowej. Ta natomiast biec będzie po całej jego szerokości.

 

Ostateczne decyzje co do kształtu regulaminów należeć będą jutro do radnych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy