Jesteś tutaj: Home

Filozoficzna debata o Marszu Równości na Radzie Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 kwiecień 2019 23:37

Ta debata przejdzie do historii bydgoskiej Rady Miasta Bydgoszczy. Radny Marcin Lewandowski z imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wniósł do porządku obrad projekt apelu w sprawie udzielenia przez prezydenta patronatu nad Marszem Równości. Po długiej debacie radny postanowił swój wniosek wycofać.

 

Projekt zgłoszony na początku sesji przez radnego Lewandowskiego wyrażać miał w imieniu Rady Miasta dezaprobatę, iż prezydent objął patronatem planowany na 11 maja marsz. W projekcie stwierdzono, że prezydent powinien z ostrożnością podchodzić do kwestii ,,spornych światopoglądowo”. Prezydent Rafał Bruski zaczął pytać jak rozumie te słowa i zaczęła się filozoficzna debata trwająca dobrą godzinę.

 

Radna Anna Mackiewicz zaproponowała poprawkę, aby zamiast krytycznej oceny, Rada Miasta oceniła Marsz Równości pozytywnie i jednocześnie zaprosiła mieszkańców do udziału w nim. Dyskusja się toczyła dalej, aby ostatecznie radny Lewandowski zdając sobie sprawę, iż mogą zostać przyjęte propozycje radnej Mackiewicz, postanowił swój wniosek wycofać z porządku obrad.

 

Do tematu dyskusji filozoficznej wrócimy, bowiem w polskiej samorżądności jest to unikalne zjawisko.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy