Jesteś tutaj: Home

CNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 czerwiec 2019 07:02
CNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności Fot: UMB

W niedzielę 2 czerwca zaczęło się świętowanie w Bydgoszczy 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów (4 czerwca 1989). Na Wyspie Młyńskiej z tej okazji częstowano Tortem Wolności, w kształcie Okrągłego Stołu, który przygotowała cukiernia Sowa.

Legacy of communism hotly debated in Poland 30 years on – pisze brytyjska telewizja CNBC na swojej stronie internetowej, w oparciu o depesze agencji prasowej Reuters, nawiązując do obchodzonej w Polsce rocznicy.

 

Publikacja przedstawia różnego rodzaju inicjatywy świętowania 30 rocznicy tamtych wyborów, na pierwszym miejscu pokazywany jest jednak bydgoski Tort Wolności, obok którego widoczne jest logo obchodzonego Roku Wolności.

 

Pojawia się też podpis: A cake replica of Poland's historic round table for the 30th anniversary of the country's first free elections held in 1989 prepared by "Sowa" bakery, is seen in Bydgoszcz, Poland.

Najprościej tłumacząc, jest to informacja, że zdjęcie przedstawaia replikę historycznego okrągłego stołu i została przygotowana przez cukiernie Sowa z Bydgoszczy.

 

Publikacja w dużej mierze poświęcona jest obchodom w Gdańsku, gdzie w związku z rocznicą 4 czerwca 1989 roku miały miejsce centralne obchody. Nie mniej jednak dostrzeżenie Bydgoszczy przez zagraniczne media może cieszyć.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10