Jesteś tutaj: Home

Latos na czele sejmowej Komisji Zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 czerwiec 2019 15:24

W czwartek Komisja Zdrowia wybrała nowego przewodniczącego. Wakat na tej funkcji powstał po wygaśnięciu mandatu wybranego na posła do Parlamentu Europejskiego, dotychczasowego przewodniczącego Bartosza Arłukowicza. Głosami większości posłów wybrano na funkcję przewodniczącego zaproponowanego przez klub PiS posła Tomasza Latosa.

Poseł Tomasz Latos pełnił do tej pory funkcję wiceprzewodniczącego komisji, był też przez część poprzedniej kadencji jej przewodniczącym.

 

Przed głosowaniem opozycja zarzuciła, że dobrym zwyczajem parlamentarnym było przewodniczenie tej komisji przez przedstawiciela opozycji. Zarzucano Prawu i Sprawiedliwości łamanie tego dobrego zwyczaju. Klub Platformy Obywatelskiej – Koalicji Europejskiej zaproponował kandydaturę wiceprzewodniczącej Beaty Małeckiej-Libery. Najpierw głosowano jednak kandydaturę posła Tomasza Latosa, którą poparło 16 członków komisji, 6 było przeciw, przy jednym wstrzymującym. Z racji uzyskania przez niego ponad połowy głosów, głosowanie na kandydaturą wiceprzewodniczącej Małeckiej-Libery było już bezcelowe.

 

Prowadzący to posiedzenie wicemarszałek Ryszard Terlecki zaproponował wybór wiceprzewodniczącego, w miejsce po wybranym na przewodniczącego pośle Latosie. W tym momencie wielu posłów opozycji opuszczało salę, nie zgłoszono też żadnych kandydatur.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj