Jesteś tutaj: Home

Czy chcemy Bydgoszczy jako dużego węzła transportowego? Weźmy udział w konsultacjach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 01 lipiec 2019 11:08
Czy chcemy Bydgoszczy jako dużego węzła transportowego? Weźmy udział w konsultacjach Grafika stowarzyszenia Baltic Link

Do 16 lipca Komisja Europejska prowadzi konsultacje społeczne nad wytycznymi do rewizji sieci transeuropejskiej TEN-T. Bydgoszcz w tej sieci jest od 2013 roku jako węzeł sieci kompleksowej, gdyby jednak przy okazji rewizji udało się awansować do rangi węzła sieci bazowej, wówczas będziemy mieli szanse na większe fundusze europejskie.

W ubiegłym tygodniu stanowisko w sprawie rewizji sieci TEN-T przyjął Sejmik Województwa (więcej - Sejmik za uznaniem Bydgoszczy jako węzła sieci bazowej TEN-T ) oraz Rada Miasta Bydgoszczy (więcej - Rada Miasta Bydgoszczy chce, aby miasto znalazło się w sieci bazowej TEN ). Te uwagi będą uwzględnione również w stanowisku Stowarzyszenia Regionów Korytarza Bałtyk-Adriatyk.

 

Dużo mówi się w naszym województwie o reaktywacji żeglugi śródlądowej, ale na chwilę obecną nawet droga wodna E-40 nie jest ujęta w sieci TEN-T.

 

Komisja Europejska do udziału w konsultacjach zaprosiła również organizacje pozarządowe, do czego zachęcamy. Swoje uwagi można złożyć na stronie internetowej KE: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2018-4706847/public-consultation_pl

 

Żeby przybliżyć Państwu to zagadnienie opracowaliśmy raport, który można pobrać poniżej.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów