Jesteś tutaj: Home

IUNG stwierdził suszę w naszym województwie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 17 lipiec 2019 16:58

Fala upałów już za nami, ich skutki przez dłuższy czas będą odczuwać rolnicy, ale również my możemy w przyszłości w cenach towarów. Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach w najnowszym komunikacie stwierdził, że w okresie maja – lipca susza wystąpiła w 14 województwach, w tym w kujawsko-pomorskim. Problem suszy dotknął łącznie 2477 gmin.

Susza wystąpiła głównie w zachodniej części kraju, dość dużymi jej skupiskami są województwa wielkopolskie i łódzkie. W kujawsko-pomorskim problem dotknął powiaty w południowo-zachodniej części – w kujawsko-pomorskim IUNG w Puławach stwierdził zagrożenie w 144 gminach. Największe straty mogą dotyczyć upraw rzepaku.

 

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza za największe skupiska wskazuje powiaty: bydgoski (część południowo-zachodnia), inowrocławski, nakielski, radziejowski, włocławski i żniński.

 

Żeby rolnicy mogli uzyskać odszkodowania potrzebne jest oszacowanie strat przez komisje gminne.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy