Jesteś tutaj: Home

Pod Bydgoszczą zatrzymano kobietę poszukiwaną przez amerykańską policję pod zarzutem morderstwa

Napisane przez  Ł.R. / TVN24 Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 lipiec 2019 23:43
Pod Bydgoszczą zatrzymano kobietę poszukiwaną przez amerykańską policję pod zarzutem morderstwa Fot: Jyn Meyer

3 lipca pod Bydgoszczą została zatrzymana 44-letnia Sylwia P., którą poszukuje poprzez Interpol policja ze stanu Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo 11 miesięcznego Gabriela. Dzisiaj informację o zatrzymaniu Sylwii P. ujawnia telewizja TVN24.

Polka prowadziła w Stanach Zjednoczonych domowe przedszkole. 12 lipca 2017 roku 11-miesięczny Gabriel nieprzytomny został zabrany z przedszkola prowadzonego przez Sylwię P. do szpitala, gdzie stwierdzono śmierć pnia mózgu. Lekarze stwierdzili później, że dziecko miało rozległe obrażenia głowy i liczne obrażenia wewnętrzne. W lutym 2018 roku prokuratura w Minnesocie postawiła Polce zarzuty morderstwa drugiego stopnia, czyli bez premedytacji. Sylwii P. nie było już w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie w innym postępowaniu pozbawili jej także praw rodzicielskich nad własnymi dziećmi.

 

Polka była poszukiwana międzynarodowym listem gończym. Została zatrzymana 3 lipca pod Bydgoszczą i przesłuchana przez bydgoską prokuraturę. Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy czeka na wniosek ze strony amerykańskiej o ewentualną ekstradycję. Decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj