Jesteś tutaj: Home

500 plus nie działa

Napisane przez  Paulina Hermann Opublikowano w Regionalne piątek, 02 sierpień 2019 08:48

(GUS). Liczba kobiet zdolnych do rozrodu się zmniejsza, co sprawia, że spadek urodzeń jest duży. Coraz mniej ludzi chce mieć dużą gromadkę dzieci. Czyżby program 500 plus przestał spełniać swoją funkcję, czyli doprowadzenie do większej liczby narodzin?

 

Najwięcej Polaków doczekało się potomstwa w pierwszych lata trwania projektu. Spekuluje się, że w tym rok urodzi się około 375 tysięcy dzieci, co będzie najniższym wynikiem od 4 lat. Według GUS w pierwszej połowie 2019 zanotowano niż demograficzny (210 tysięcy zgonów, 182 tysiące narodzin).

 

Emigracje

Według statystyk Polskę opuściło 25 tysięcy osób, co w ostatecznym rozrachunku sprawiło, że w naszym kraju mieszka ok, 38 mln 386 tys. ludzi. Szukają oni lepszych warunków do życia i pracy.

 

Śluby

W zeszłym roku na ślubnym kobiercu stanęło ok 70 tysięcy par, w tym roku było już o 4 tysiące mniej (66, 5 tysiąca). Może mieć to związek z tym, że młodzi ludzie chcą się kształcić, zarobić pieniądze i odkładają zawarcie małżeństwa na później. Zamiarują wpierw zdobyć odpowiednią pozycję zawodową, która pozwoliłaby na ewentualne zalegalizowanie związku.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy