Jesteś tutaj: Home

Senatorowie chcą większej liczby miast, gdzie zdawać będzie można ,,prawko”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 06 maj 2013 15:32

Senat przegłosował ustawę przygotowaną przez posłów PO, w tym posła z Inowrocławia Krzysztofa Brejze, która pozwoli poszerzyć listę miast, gdzie odbywać będą się egzaminy na prawo jazdy.

Obecnie egzaminy na prawo jazdy odbywają się w miasta na prawach powiatu (Bydgoszczy, Poznaniu, Toruniu, Grudziądzu, Włocławku). Posłowie wnioskowali o to, aby umożliwić tworzenie ośrodków egzaminacyjnych także w miastach prezydenckich ,takim miastem jest Inowrocław, czy Gniezno, do których nawiązywał w swoich wystąpieniach poseł Brejza.

 

Senat poszedł jednak jeszcze dalej i przegłosował swoją poprawę, która rozszerza ten krąg miast o wszystkie wskazane przez marszałków województw. Czyli teoretycznie WORD mógł by powstać w Nakle, Świeciu, Kruszwicy.

 

To by wiązało jednak pewne koszty więc nie spodziewajmy się zbyt wielu nowych WORD-ów. Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, ze w Inowrocławiu powstanie delegatura bydgoskiego ośrodka. Poparcie dla tej propozycji wyrażają bowiem zarówno władze wojewódzkie, jak i dyrektor bydgoskiego WORD.

 

Zyskać mają na tym bowiem wszyscy, zarówno mieszkańcy Inowrocławia i sąsiadujących gmin, którzy na egzamin nie będą musieli jeździć już do Bydgoszczy, Torunia czy Poznania oraz mieszkańcy tych miast, z powodu mniejszego ruchu pojazdów nauki jazdy. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.