Jesteś tutaj: Home

Decyzja w sprawie strajku w połowie września

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 26 sierpień 2019 17:32

1 września rok szkolny powinien rozpocząć się bez większych przeszkód. Na dzisiaj nie ma decyzji czy strajk pracowników oświaty zostanie wznowiony po wakacjach, ale jeżeli tak to decyzja zapaść ma najszybciej 16 września – wynika z sygnałów jakie kieruje do opinii publicznej Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Strajk w szkołach rozpoczął się w kwietniu i objął większość placówek w województwie kujawsko-pomorskim. Po apelach, również ze strony rodziców, o sprawne przeprowadzenia egzaminów maturalnych, zapadła decyzja o jego zawieszeniu do czasu po wakacjach.

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada, że w dniach 1 – 15 września przeprowadzony zostanie przez organizacje związkowe sondaż, który ma odpowiedzieć czy strajk zostanie wznowiony, a jeżeli tak to jaką przyjmie formę.

 

Od kwietnia doszło do kilku spotkań pomiędzy stroną związkową i rządem, ale nie przyniosły one większego przełomu. Jeżeli strajk zostanie w drugiej połowie września wznowiony, to zdominować może czas kampanii wyborczej.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów