Jesteś tutaj: Home

Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa do poprawki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 28 sierpień 2019 09:37
Urząd Marszałkowski w Toruniu Urząd Marszałkowski w Toruniu

W czerwcu Sejmik Województwa uchwalił Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który podczas czerwcowej sesji krytykował prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, w którego opinii w ten sposób radni wojewódzcy chcą ,,autorytarnie” narzucić bydgosko-toruński obszar metropolitalny. Za tydzień Sejmik tym dokumentem zajmie się raz jeszcze.

Okazuje się, że dokument ten unieważnił 31 lipca wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który wskazał kilka uchybień formalnych. Zdaniem wojewody naruszono procedurę chociażby poprze niepowiadomienie o fakcie sporządzania nowego planu przestrzennego wójta gminy Zlotów w województwie wielkopolskim, która graniczy z kujawsko-pomorskim. Miało to uniemożliwić gminie Złotów udział w procedurze planistycznej, a zdaniem wojewody jest to rażące naruszenie trybu sporządzania planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Zdaniem wojewody marszałek również naruszył przepisy przewidując zbyt krótki czas na opiniowanie projektu Planu przez m.in. Wody Polskie oraz samorządy. Od decyzji wojewody Sejmik Województwa może się odwołać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Najprawdopodobniej samorząd tą drogą nie pójdzie, bowiem w porządku obrad poniedziałkowej sesji jest ponowne uchwalenie Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Więcej o czerwcowej sesji i Planie piszemy:

,,Autorytarna” decyzja o obszarze bydgosko-toruńskim

Co właściwie zapisano w wojewódzkim planie zagospodarowania przestrzennego?

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy