Jesteś tutaj: Home

Wicepremier przywiózł do naszego województwa ponad pół miliarda Toruń jednak bliższy jego sercu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 wrzesień 2019 17:13
Wicepremier przywiózł do naszego województwa ponad pół miliarda Toruń jednak bliższy jego sercu Fot: fot.Danuta Matloch / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa

W niedzielę na terenie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy gościł wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, który przekazał dobrą wiadomość, iż rząd sfinansuje kwotą około 240 mln zł budowę nowej siedziby uczelni. Tego samego dnia wicepremier Gliński gościł w Toruniu, gdzie na budowę Europejskiego Centrum Filmowego zadeklarował około 400 mln zł.

 

Europejskie Centrum Filmowe, które ma powstać w Toruniu, będzie siedzibą festiwalu Camerimage - Od wielu, wielu miesięcy myśleliśmy o tym, by finalnie rozwiązać problem Camerimage. To najlepszy, najbardziej znany na świecie polski festiwal filmowy, skarb polskiej kultury, więc szukaliśmy rozwiązania i w końcu je znaleźliśmy - podkreślił dziś w Toruniu wicepremier Piotr Gliński (źródło: strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa).

 

Przez ostatnie lata festiwal Camerimage był związany z Bydgoszczą, jedną z przyczyn sporu z władzami Bydgoszczy były wolno się toczące prace nad rozwojem infrastruktury festiwalowej. Bydgoszcz wraz z województwem planuje budowę czwartego kręgu Opery Nova. Wartość tej inwestycji szacuje się na około 240 mln zł.

 

Gdyby dodać koszty budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej i koszt budowy czwartego kręgu Opery, to będzie i podobna kwota do tej, którą Ministerstwo przekaże na Europejskie Centrum Filmowe w Toruniu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy