Jesteś tutaj: Home

Rozpoczyna się cisza wyborcza

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 12 październik 2019 00:07

Wraz z minięciem północy rozpoczęła się cisza wyborcza, od tego momentu zakazane jest agitowanie oraz wszelkie innego rodzaju aktywności związane z promowaniem kandydatów i komitetów. Potrwa ona do zakończenia głosowania w niedzielę, czyli jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem do godziny 21:00.


W niedzielę głosować będziemy w godzinach 7:00 – 21:00. W okręgu bydgoskim wybierzemy 12 posłów oraz 2 senatorów.

 

Na posłów będziemy wybierać poprzez skreślenie jednego nazwiska z wybranego komitetu. W okręgu głosować możemy na kandydatów z komitetów: 1. Polskie Stronnictwo Ludowe; 2. Prawo i Sprawiedliwość; 3. Sojusz Lewicy Demokratycznej, 4. Konfederacja Wolność i Niepodległość; 5. Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni; 8. Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

Do Senatu wybierać będziemy jednego kandydata w okręgu jednomandatowym. Okręg bydgoski (zachodnia część województwa kujawsko-pomorskiego) podzielona jest na dwa okręgi północny i południowy. W tym głosowaniu zaznaczamy również nazwisko jednego kandydata.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów