Jesteś tutaj: Home

Śpimy dłużej – w nocy zmiana czasu, ale być może po raz przedostatni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 26 październik 2019 19:39

W niedzielę o godzinie 3:00 w nocy zegarki będziemy cofać do godziny 2:00 – w ten sposób dojdzie do zmiany czasu z letniego na zimowy. W większości urządzeń ta procedura powinna wykonać się automatycznie, o zmianie czasu musimy pamiętać jednak planując podróż.

W Bydgoszczy nocne autobusy zaliczą dodatkowe kursy, czyli przejazdy planowano po godzinie 2 będą wykonane dwukrotnie.

 

W marcu Parlament Europejski zdecydowaną większością głosów przegłosował dyrektywę znoszoną zmiany czasu w marcu i w październiku. To jednak nie oznacza jeszcze uchwalenia prawa, bowiem było to dopiero pierwsze czytanie, a regulacje trzeba skonsultować jeszcze z Radą Unii Europejskiej. W UE harmonogramy zmiany czasu planuje się na okres 5-cio latek. Trwająca zakończy się w 2021 roku, więc jeżeli uda się do tego czasu zakończyć prace legislacyjne, to dopiero od 2021 roku może zostać zniesiona zmiana czasu z letniego na zimowy i na odwrót.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów