Jesteś tutaj: Home

Marszałek chce powołać własnego przewoźnika

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 18 maj 2013 14:23

Na bazie likwidowanego Kujawsko-Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych może powstać nowy przewoźnik, którego właścicielem będzie województwo kujawsko-pomorskie. Z taką propozycją przynajmniej wystąpił marszałek Piotr Całbecki.

Wczoraj z marszałkiem spotkali się związkowcy z Przewozów Regionalnych. Od nowego roku przewozy pasażerskie na terenie województwa przejmie należąca do niemieckich kolei Arriva. Spółka ta wygrała bowiem przetargi na obsługę linii, które do tej pory obsługiwały Przewozy Regionalne.

 

Z tego powodu najprawdopodobniej Kujawsko-Pomorski Zakład PR zostanie zlikwidowany, a pracę może stracić kilkaset osób, głównie mieszkańców Bydgoszczy i Torunia. Marszałek zadeklarował, że będzie  chciał powołać swoją spółkę kolejową (wzorem województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego). W tej sprawie miały zostać już skierowane wnioski do ministra transportu.

 

Do tej pory województwo nie rozstrzygnęło jeszcze przetargu na obsługę BiT City, czyli połączenia Bydgoszczy z Toruniem. Obsługę tego połączenia bez przetargu można by zlecić nowopowstałemu podmiotowi. Ambitny plan władz województwa zakłada kursy pociągów pomiędzy tymi miastami co godzinę, a w szczycie nawet co 30 minut. 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)