Jesteś tutaj: Home

Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 06 grudzień 2019 22:22

W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

Jeszcze przed rozpoczęciem Europejskiego Tygodnia Autyzmu, podopieczni bydgoskiego koła Krajowego Towarzystwa Autyzmy gościli na sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Przez ostatnie dni w barwie niebieskiej – kolorze z którym kojarzy się spektrum autyzmu – podświetlony był Most Uniwersytecki oraz bydgoski ratusz.

 

Tydzień przebiega pod hasłem ,,Jesteśmy wśród was”, które nawiązuje do tego, że osoby objęte spektrum są również członkami naszych społęczności. Autyzm nie jest traktowany jako choroba, spektru objawia się natomiast innym rozumieniem świata oraz docierających bodźców, przez co niekiedy może nam być trudno zrozumieć osoby w spektrum, ale to też działa na odwrót.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów