Jesteś tutaj: Home

Europoseł: Łatwiej nam wydziwiać nad mało ważnymi tematami, niż dyskutować o konkretach (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 23 maj 2013 19:39

Poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka w rozmowie z nami negatywnie ocenia poziom debaty publicznej w Polsce. W jego opinii za duży nacisk kładziemy na tematy mało istotne, zamiast zajmować się realnymi problemami.

Mam poważne debaty co do poziomu debaty publicznej w Polsce – powiedział nam poseł Tadeusz Zwiefka - Pierwszy powód jest to powód merytoryczny. Wydaje mi się, że w tej debacie pojawiają się tematy, które w danym czasie wcale nie są najważniejsze, ale są nośne medialnie, dlatego łatwiej o nich rozmawiać i nad nimi się wydziwiać i wykrzywiać, niż rozmawiać o ważnych, trudnych, ale niezwykle istotnych dla kraju i każdego z nas.

 

Eurodeputowany negatywnie wypowiada się  także na temat języka jakiego używają politycy - Drugi powód to język jakim posługują się uczestnicy tej debaty. Język, którego nie jestem wstanie zaakceptować.

 

Pytany o kwestie patriotyzmu ekonomicznego europoseł Tadeusz Zwiefka wyraził pogląd  - Jestem głębokim zwolennikiem kupowania produktów wyprodukowanych w moim kraju. Uważam, że poziom wielu z nich jest wyższy od tych, które docierają do nas z po za granic. To w żadnej mierze nie oznacza, że powinniśmy się ekonomicznie zamykać i izolować. Powinniśmy promować  naszych producentów, promować nasz produkt, być otwarci, patrząc na to, że jesteśmy we wspólnej europie i mamy wspólny jednolity rynek.

 


Brukselski dwutygodnik Parliament Magazine nominował europosła Tadeusza Zwiefkę do nagrody MEP Awards 2013, corocznego plebiscytu, w którym wybierani są najbardziej wyróżniający się posłowie. Zwiefka wraz z dwoma innymi parlamentarzystami (Węgry i Portugalia) w kategorii Sprawiedliwość i Swobody Obywatelskie. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.