Jesteś tutaj: Home

Klienci bronią swojej piekarni. Sprawa bezprecedensu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 luty 2020 00:35
Klienci bronią swojej piekarni. Sprawa bezprecedensu Archiwum rodzinne Bigońskich

W 1924 roku Wincenty Bigoński założył piekarnie, którą rodzina Bigońskich prowadzi do dzisiaj – od lat 30. działa ona przy ulicy Gdańskiej. Pojawiło się widmo realnego zamknięcia biznesu, najstarszej bydgoskiej piekarni, która za 4 lata mogłaby świętować jubileusz 100. lecia, bowiem właściciel kamienicy wymówił umowę najmu. Klienci zaczęli podpisywać się pod petycją w obronie piekarni.

Sprawa jest bezprecedensowa, bowiem mamy do czynienia z prywatna kamienicą, czyli nie można w żaden sposób wymuszać od właścicieli zmiany zdania. Z drugiej stronie w obronie piekarni pojawiło się wiele podpisów poparcia, są klienci którzy od pokoleń kupują w tym miejscu chleb. Jest też aspekt związany z tym, że jest to najstarsza bydgoska piekarnia, czyli byłoby szkoda tego miejsca.

 

Zainteresowanie społeczne sprawiło, że z właścicielami piekarni spotka się dzisiaj zastępca prezydenta Michał Sztybel. Miasto dysponuje lokalami, którym przydałoby się drugie życie. Z przenosinami piekarni może być problem z uwagi na stary piec kaflowy, ale może w toku rozmów uda się ten problem jakoś rozwiązać.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021