Jesteś tutaj: Home

Czy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 luty 2020 16:56
Czy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova? Wizualizacja

W ostatnim czasie okazało się, że póki co rozbudowa Opery Nova o czwarty krąg się nie rozpocznie, nie ma bowiem zabezpieczonych na ten cel środków finansowych. Władze województwa chcą pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, o realność tego założenia pytał dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa wiceprzewodniczący Łukasz Krupa.

 

Rozbudowa miałaby być zrealizowana w oparciu o Regionalny Program Operacyjny na lata 2021-2027. Póki co trudno mówić jednak o szczegółach nowego RPO, w sytuacji gdy przywódcy państw Unii Europejskiej nie mogą dojść do kompromisu w sprawie wysokości wieloletniego budżetu UE. Są też poważne wątpliwości, czy w nowej perspektywie będzie przewidziane rozbudowywanie instytucji kultury.

 

- Czy te założenia są poparte konkretami z Komisji Europejskiej? - interpelował na dzisiejszej sesji wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa. Odpowiedź zostanie mu udzielona na piśmie.

 

Pytanie jest dość istotne, bowiem jak wynika z dokumentów Zarządu Województwa, w podobny sposób, ze środków europejskich, planuje się zrealizować rozbudowę Filharmonii Pomorskiej.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021