Jesteś tutaj: Home

W tym roku powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż Focha, Kruszwickiej oraz wokół Placu Poznańskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 marzec 2020 07:07

Jeżeli chodzi o ulicę Focha to dobry rok trwało poszukiwanie wykonawcy, na inwestycję na południe od ronda Grunwaldzkiego nieco krócej, ale też były problemy. W ubiegły czwartek ZDMiKP rozstrzygnął jednak przetarg i pozostaje mieć nadzieję, że inwestycje będą się toczyły już bez większych problemów i w nie tak dalekiej przyszłości infrastruktura rowerowa w centrum zostanie rozbudowana.

 

Ścieżki rowerowe wzdłuż obu stron ulicy Kruszwickiej oraz wokół Placu Poznańskiego wybuduje podwarszawska firma Strabag. Tak prezentuje się koncepcja tej inwestycji:

 

Jeżeli chodzi zaś o ulicę Focha - po stronie północnej od ronda Grunwaldzkiego mamy już ścieżkę rowerową biegnącą przez skrzyżowanie z ulicą Królowej Jadwigi, aż do ulicy Garbary, a następnie odcinek traktu pieszo-rowerowego. Po stronie południowej planuje się budowę traktu rowerowego od ronda Grunwaldzkiego, poprzez skrzyżowanie z ulicą Czartoryskiego. Tę inwestycję wykona grudziądzka firma Prasbet.

 

Koncepcja ucięta

Plany zakładają budowę infrastruktury rowerowej również na przejściu dla pieszych na wysokości Opery Nova, budowę pochylni dla rowerów w kierunku ulicy Marcinkowskiego oraz zjazdu na bulwary przy Operze Nova. Z tego rozwiązania w I etapie jednak zrezygnowano. Na ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy o to, kiedy planowane jest wykonie tych zamierzeń, pytał radny Jarosław Wenderlich. W odpowiedzi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz zapowiedział, że będzie to realizowane, ale nie był wstanie wskazać terminu.

 

Za którymś przetargiem się udało

Początkowo budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż Focha chciano zrealizować w jednym przetargu wraz z budową przystanku wiedeńskiego na wysokości Placu Teatralnego. Nie udawało się jednak znaleźć wykonawcy, który oferował akceptowalną cenę. Na przystanek wiedeński ogłoszono osobny przetarg, przez co kilka miesięcy temu ta inwestycja została zrealizowana.

 

Przetarg o którym piszemy ogłoszono 17 grudnia, po otwarciu ofert 15 stycznia okazało się, że oferty przekraczają budżet. Przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy zgodziła się zwiększyć budżet, dlatego w ubiegły czwartek można było go rozstrzygnąć.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021