Jesteś tutaj: Home

O kolei na sejmiku dzisiaj nie będzie. PiS wycofał wniosek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 09 marzec 2020 11:22

W trakcie dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa miała się odbyć dyskusja o decyzji Zarządu Województwa zmniejszająca alokację na inwestycje kolejowe z Regionalnego Programu Operacyjnego. Do dyskusji nie dojdzie, bowiem klub PiS-u, będący wnioskodawcą tego punktu, wycofał go.

Wniosek o wycofanie punktu klub miał zgłosić w piątek. Dzisiaj poinformowała o tym przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska na początku obrad. Drugim tematem sesji jest informacja o przygotowaniach służb w związku z zagrożeniem koronowirusem. O ten punkt wnosili radni Koalicji Obywatelskiej.

 

Od radnych PiS dowiadujemy się, że nie chcieli oni tych tematów łączyć na jednej sesji. Najprawdopodobniej wniosą ponownie o nadzwyczajną sesję poświęconą kolei, ale w innym terminie.

 

W ramach RPO na kolej miało być wydatkowane 50 mln euro.  Kilka tygodni temu Zarząd Województwa zmniejszył alokację kolejową do około 35 mln euro, czyli o około 80 mln zł. Według naszych informacji w bieżącej perspektywie finansowej będzie zmodernizowane zaledwie niecałe 18 km torow, planowanych pierwotnie ponad 150 km.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy