Jesteś tutaj: Home

Jutro Sejmik Województwa będzie dyskutował o kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 11 marzec 2020 15:22

Na czwartek 12 marca zwołało kolejne w tym tygodniu nadzwyczajne posiedzenie Sejmiku Województwa. Poświęcone będzie ono inwestycjom kolejowym z Regionalnego Programu Operacyjnego. Sesja odbywa się na wniosek radnych PiS.

Główną przyczyną złożenia przez radnych opozycji wniosku jest decyzja Zarządu Województwa o zmniejszenie alokacji na inwestycje kolejowego w obowiązującym Regionalnym Programie Operacyjnym o 15 mln euro, czyli około 80 mln zł. Wartość inwestycji kolejowych zostanie zmniejszona do około 35 mln euro, w praktyce będzie wykonany jedynie remont liczącego niecałe 18 km odcinka Toruń Wschodni – Chełmża. Pierwotnie w bieżącej perspektywie planowano wyremontować ponad 150 km torów.

 

Drugie podejście do tej dyskusji

O nadzwyczajną sesję radni PiS wnioskowali w ubiegłym tygodniu, w podobnym okresie radni Koalicji Obywatelskiej wnieśli o sesję na temat zagrożenia koronawirusem. Sesja odbyła się w poniedziałek, ku zaskoczeniu PiS wycofał jednak dyskusje o kolei, chcąc dla tego tematu osobnych obrad. Dzisiaj dowiadujemy się, że nadzwyczajna sesja odbędzie się jutro.

 

Dzisiaj premier podjął decyzję o odwołaniu zajęć dydaktycznych oraz zamknięciu instytucji kultury i kin. Ma to na celu ograniczenie możliwości rozpowszechniania się wirusa, dlatego dziwić może zwoływanie dwóch osobnych sesji w jednym tygodniu, bowiem przeczy to trochę polityce epidemiologicznej rządu.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 07.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 264

- liczba osób hospitalizowanych, podejrzanych o zakażenie/potwierdzonych – 207

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 747

- liczba pobranych próbek – 5020

- liczba zgonów – 2

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam