Jesteś tutaj: Home

Urzędy sporu o parkowanie przed katedrą nie zakończyły

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 marzec 2020 00:48
Urzędy sporu o parkowanie przed katedrą nie zakończyły Fot: Paweł Zielke

Wojewoda w piśmie datowanym na 27 lutego – w wystąpieniu pokontrolnym – ocenia, iż organizacja ruchu w okolicach Starego Rynku zawiera nieprawidłowości. Główna nieprawidłowość dotyczy wyłączenia możliwości wjazdu i parkowaniu na przestrzeń wokół Katedry. Spór o to bydgoski ratusz z biskupem prowadzi od jesieni.

 

Zdaniem wojewody w dokumentach brakuje dowodów na uznanie ciągu drogi wokół Katedry za drogę gminną. Wojewoda oczekuje, że prezydent w ciągu 30 dni wyłączy z nowej organizacji ruchu ciąg wokół Katedry. Tłumacząc to na język bardziej zrozumiały, oczekiwanie dotyczy przestania obowiązywania zakazów wprowadzonych na tym terenie, czy zakazu ruchu z którego zwolnione są jedynie pojazdy dojeżdżające do garaży biskupa. Teoretycznie oznaczałoby to możliwość również parkowania w obrębie Katedry.

 

Ratusz zamierza się do zaleceń wojewody odnieść w ciągu 30 dni. Pamiętajmy, że decyzją prezydenta ciąg wokół Katedry został uznany za drogę pożarową, czyli nie wiadomo czy cofnięcie zakazu zmieniłoby w praktyce wiele, bowiem specyfiką dróg pożarowych jest umożliwienie sprawnego dojazdu straży pożarnej, natomiast zaparkowane wokół kościoła pojazdy tylko by to utrudniały.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021