Jesteś tutaj: Home

Kujawsko-Pomorska Policja ma nowego szefa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 15 marzec 2020 00:27
Kujawsko-Pomorska Policja ma nowego szefa Fot: KWP

W piątek Komendant Główny Policji mianował na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Piotra Leciejewskieg, który był do tej pory pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu. Wakat na tym stanowisku panował od kilku tygodni, po przejściu na emeryturę komendanta nadisp. Pawła Spychały.


Nominację nowemu komendantowi wręczył, zastępca komendanta głównego nadisp. Kamil Bracha.

 

- Wiem, że uroczystość jest nietypowa, ale taka wynika z sytuacji jaka panuje. Znam insp. Piotra Leciejewskiego wiele lat. Jestem bardzo dumny, że z pionu kryminalnego trafia na tak wysokie stanowisko. Jest Oficerem niezmiernie doświadczonym i merytorycznym… Wiem, że Pan Komendant lubi stawiać „wysoko poprzeczkę” – powiedział nadinsp. Kamil Bracha.

 

Uroczystość z powodu sytuacji epidemiologicznej była kameralna. Insp. Piotr Leciejewski do Policji wstąpił 01.09.1993 r. trafiając do Komendy Rejonowej Policji Poznań-Grunwald. Od początku służby związany był z pionem kryminalnym, choć w swojej karierze zajmował także stanowiska kierownicze w pionie prewencji. Był m.in. Komendantem Powiatowym Policji w Śremie, Komendantem Miejskim Policji w Lesznie, a ostatnio Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, gdzie odpowiadał za nadzór nad pionem kryminalnym.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021