Jesteś tutaj: Home

Jeszcze nie jest przesądzone, że Komunalnik będzie odbierał odpady w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 marzec 2020 00:32

Zgodnie z podpisaną przez Miasto Bydgoszcz umową, od 1 kwietnia odpady w trzech sektorach będzie odbierać firma Komunalnik ze Śląska. Nie jest to jednak pewne, bowiem prawidłowość przeprowadzenia i rozstrzygnięcia przetargu bada Urząd Zamówień Publicznych.

Jutro odbędzie się sesja Rady Miasta Bydgoszczy, w dość szczególnych warunkach z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne. Pierwotnie spekulowaliśmy, że radni mogą się zająć obniżeniem stawek za gospodarkę o 1 zł od mieszkańca, z uwagi na wybór tańszej oferty firmy Komunalnik.

 

Ratusz poinformował nas,że na razie takiej uchwały jednak nie będzie, bowiem trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu prowadzone przez Urząd Zamówień Publicznych, które może mieć wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie. Prezydent stosowną uchwałę radnym przedłoży po zakończeniu analiz UZP.

 

- Jednocześnie informujemy, że zawarcie umowy z firmą Komunalnik mimo możliwych postępowań odwoławczych było konieczne ze względu na zapewnienie odbioru odpadów w 3 sektorach od dnia 1 kwietnia 2020r. - informuje nas rzecznik prezydenta Marta Stachowiak.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021