Jesteś tutaj: Home

Środowisko kolejarskie wspiera się w trudnym czasie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 marzec 2020 21:48

Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, we współpracy z Fundacją Grupy PKP organizują wolontariat pracowniczy w dobie zagrożenia pandemią koronawirusa. Wolontariusze będą dostarczać paczki z artykułami spożywczymi i higienicznymi pracownikom Grupy PKP oraz emerytowanym kolejarzom poddawanym kwarantannie.

 

- Postanowiliśmy zorganizować wolontariat pracowniczy i zacząć działać. Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Grupy PKP. Zbieramy ochotników i jak tylko zajdzie potrzeba będziemy dostarczać artykuły spożywcze i higieniczne potrzebującym z naszego kolejowego środowiska. Naszym głównym celem jest niesienie pomocy osobom samotnym, objętym kwarantanną. – mówi Katarzyna Stefanowicz, Dyrektor Marketingu, Koordynator Wolontariatu w KZŁ.

 

Akcja Fundacji Grupy PKP skierowana jest nie tylko do pracowników spółki Kolejowych Zakładów Łączności, ale również do pracowników pozostałych spółek Grupy PKP, a także emerytów. Wolontariusze będą kontaktować się z osobami potrzebującymi, pytać o ich potrzeby, robić zakupy i dostarczać je pod drzwi osób potrzebujących. Co ważne, wolontariusze na żadnym etapie akcji nie będą mieli bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie.

 

- Pomagamy, bo warto pomagać. Liczę na moich pracowników, cieszę się z ich zaangażowania. Mam nadzieję, że będzie jak najmniej osób potrzebujących pomocy, co będzie świadczyło  o tym, że ich stan zdrowia jest dobry. Gdyby jednak stało się inaczej – nie zostawimy naszych w potrzebie. – mówi Krzysztof Magierowski, Prezes Zarządu Kolejowych Zakładów Łączności.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021