Jesteś tutaj: Home

Bruski: Za zamieszanie przepraszam

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 marzec 2020 12:14

Za pośrednictwem wideo transmisji w mediach społecznościowych, informacje na temat sytuacji w Bydgoszczy przedstawił prezydent Rafał Bruski. W swoim wystąpieniu przeprosił za sytuację jaka ma miejsce od kilku dni w komunikacji miejskiej, po decyzji Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o przejściu na sobotnie rozkłady.

- Mogę uderzyć się w swoją pierś, zostało to źle wdrożone. Drogowcy mieli od pierwszych dniach uwzględniać uwagi, aby każdy kto musi mógł bezpiecznie dojechać do pracy. Za to zamieszanie przepraszam – powiedział w transmisji prezydent.

 

Dzisiaj ratusz podjął też decyzję o zamknięciu miejskich placów zabaw. Do tej decyzji prezydent również się ustosunkował, wskazując, że z obserwacji pracowników ratusza wynika, że gromadzą się na nich skupiska ludzi, co może sprzyjać rozpowszechnianiu się koronawirusa.

 

 

Prezydent zwrócił się o pomoc do Chińczyków

Jako pierwsze z koronawirusem borykały się Chiny, tam powoli pandemia wygasa. Bydgoszcz od kilku lat prowadzi partnerską współpracę z miastem Ningbo liczącym ponad 700 tys. mieszkańców - Zwróciłem się do prezydenta naszego miasta z prośbą o pomoc – poinformował prezydent Rafał Bruski.

 

Być może dzięki współpracy z Ningbo uda się uzyskać np. środki ochrony osobistej, w tym maski, których w Polsce obecnie jest deficyt.

 

 

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021