Jesteś tutaj: Home

Premier wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 24 marzec 2020 13:25

Od dzisiaj nie będzie można opuszczać domów bez wyraźnych powodów. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli pójść na spacer, jeżeli nie będziemy gromadzić się. Rozporządzenie zakłada wprowadzenie obowiązku zachowania odległości 1,5 metra od drugiej osoby. Przemieszczać będziemy mogli się maksymalnie po 2 osoby (z wyłączeniem rodzin).

 

- Wprowadzamy kolejne obostrzenia, które będą ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa – powiedział premier Mateusz Morawiecki - Wdrażamy ograniczania w przemieszczaniu się. Ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja ma maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie inne poza wyjściem do pracy, apteki, wyprowadzenia psa na spacer - odłóżmy na później.

 

Uzasadnionym przypadkiem jest pójście do pracy, sklepu czy apteki. Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie widzi też nic złego w pójściu na spacer, wyprowadzeniu psa.


W trakcie konferencji prasowej premier i minister zdrowia wskazywali na przypadki gromadzenia się na placach lub bulwarach w celach towarzyskich. Można odnieść wrażenie, że to była jedna z głównych przyczyn zaostrzenia zasad przemieszczania się.

 

Zmiany w autobusach i tramwajach

O jutra komunikacja publiczna będzie musiała wdrożyć dodatkowe środki bezpieczeństwa. Będą dostępne jedynie miejsca siedzące, ale dwie osoby nie będą mogły siedzieć obok siebie. Premier zapowiedział, że w autobusach i tramwajach nie może być tłoku. Do takich sytuacji jeszcze w tym tygodniu dochodziło w komunikacji miejskiej.

 

Mniej osób na Mszy

Od jutra na Mszy Świętej poza kapłanem i służbą liturgiczną będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

 

Obostrzenia będą obowiązywały do 11 kwietnia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy