Jesteś tutaj: Home

Papież Franciszek: W trudnych czasach wspólnie podnieśmy głos w kierunku nieba

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 25 marzec 2020 11:27
Papież Franciszek: W trudnych czasach wspólnie podnieśmy głos w kierunku nieba CC BY-SA 2.0 by Casa Rosada (Argentina Presidency of the Nation)

Dzisiaj – 25 marca – w południe wyznawcy Jezusa Chrystusa różnych wyznań wspólnie modlili się modlitwą Ojcze Nasz, w intencji ustania pandemii koronawirusa. Jest to inicjatywa papieża Franciszka – dzień nie jest przypadkowy, bowiem dzisiaj przypada w Kościele uroczystość Zwiastowania Pańskiego Maryi.

 

Na wielu polskich kościołach, w odpowiedzi na apel przewodniczącego Episkopatu, w południe biły dzwony. W Watykanie modlitwą Ojcze Nasz pomodlił się papież Franciszek, który zwrócił się z orędziem do świata – W tym trudnym czasie, gdy ludzkość zmaga się z pandemią, chciałbym, aby wszyscy chrześcijanie kierowali głos ku Niebu, odmawiając modlitwę, której nauczył nas Jezus nasz Pan.

 

Papież apeluje, aby modlić się Ojcze Nasz kilka razy dziennie. Sam po tym krótkim orędziu zmówił tę modlitwę w obecności kamer.

 

- W dniu w którym wielu chrześcijan wspomina Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, niech Pan wysłucha wspólnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują siędo zwycięstwa Chrystusa Zmartwychwstałego - mówił dzisiaj papież Franciszek.

 

 

 

Ojcze Nasz z papieżem z Placu Świętego Piotra

 

Opublikowany przez Portal Kujawski Środa, 25 marca 2020

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy